Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

Aktywna rodzina

AKTYWNA RODZINA – to projekt  zrealizowany przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Kulturowe Igrył.. Działanie  finansowane  przez Marszałka Województwa Podlaskiego w ramach promocji Województwa.

   W dobie pandemii zaobserwowaliśmy spadek wyjazdów wakacyjnych w środowisku lokalnym. Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy 15 sierpnia br. w miejscowości Wołkusze na terenie gminy Kuźnica  ośrodek Paintball, stowarzyszenie przeprowadziło spotkanie Aktywnych Rodzin.

Działanie miało na celu przede wszystkim oderwanie dzieci i młodzież od komputerów i smart-fonów na zasadach konkurencyjności sportowej  rodzinnej.  Kolejnym aspektem było przeprowadzenie analizy czy w zasobach rodzinnych uczestników znajdują się tradycyjne  przepisy kulinarne, które kwalifikują się  do rejestracji   na liście  Produktów Tradycyjnych.

W projekcie wzięły udział  osoby pozyskane z zasobów partnerskich własnych stowarzyszenia z terenu gminy Sokółka i Kuźnica.  Impreza trwała od godziny 13:00 do 21:00. Uczestnikom towarzyszyły dobre humory oraz aktywność fizyczna.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich