Strona igryly.com wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1

Spotkanie integracyjne

W niedzielę. 28 września br. w Igryłach na boisku sportowym odbyło się spotkanie integracyjne.  Spotkanie rozpoczęto podsumowaniem projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 Prezes Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” Wojciech Januszkiewicz podziękował wszystkim uczestnikom projektu i powiedział „Głównym celem projektu było zwiększenie poziomu aktywności naszych  mieszkańców i  integracji międzypokoleniowej. Uważam, że osiągnęliśmy bardzo dużo dzięki naszej współpracy, potrafiliśmy razem pracować, podejmować decyzje i wspólnie spędzać miło czas. Uczestnictwo w tym projekcie pozwoliło nam nie tylko na pozyskaniu nowych umiejętności i wiedzy, ale skłoniło nas do dalszej kontynuacji spotkań, bo razem możemy więcej wypracować dla nas i naszej społeczności.”. Również prezes poinformował, że w wyniku warsztatów kulinarnych i szkolenia z produktu  lokalnego kociołek cygański został zgłoszony do rejestracji i wpisania na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Następnie Zarząd Stowarzyszenia wręczył dyplomy z podziękowaniem wolontariuszom, uczestnikom warsztatów. Najstarsze panie uczestniczące w warsztatach kulinarnych  otrzymały kwiaty z podziękowaniem i skromnym upominkiem. Najmłodszym dzieciom przygotowano warsztaty plastyczne i  konkursy z nagrodami. Starsi mogli uczestniczyć w konkursach sprawnościowych. Odbyła się wspólna biesiada przy stole suto zastawionym przez dania przygotowane przez uczestników warsztatów kulinarnych.  Całą imprezę integracyjną uświetnił występ zespołu „Cygańskie Serca” z utworami, które są nagrywane na płytę.

Strona Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” powstała w ramach projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich